Istnieje wiele substancji, które warto wykorzystać podczas diety redukcyjnej. Wśród nich należy wymienić chitosan i błonnik. Chitosan to naturalny produkt, którego głównym zadaniem jest zapobieganie wchłanianiu tłuszczów. Błonnik pokarmowy usprawnia pracę jelit i wpływa na uczucie sytości. To właśnie dlatego te dwie substancje stanowią częsty składnik suplementów diety wspomagających odchudzanie. Warto przekonać się, które spośród tego typu produktów są najbardziej skuteczne.

Bardzo dobry chitosan można znaleźć między innymi w ofercie firmy Scitec Nutrition. Suplement ten skutecznie ogranicza wchłanianie tłuszczów i węglowodanów, a tym samym zapobiega gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. Dodatkowo preparat obniża łaknienie, prowadząc do zmniejszenia ilości spożywanego pożywienia. Co bardzo ważne, suplement zawiera wyłącznie naturalne składniki. Osoby zainteresowane przyjmowaniem dobrego suplementu diety z błonnikiem powinny natomiast zwrócić uwagę na produkt firmy Trec Nutrition- Dietary Fibre Aplle. To naturalny błonniki pokarmowy, uzyskiwany w procesie oczyszczania i mikronizacji. Preparat wspomaga pracę układu pokarmowego, dlatego może być stosowany zarówno przez osoby dążące do redukcji masy ciała, jak i przez tych, którzy chcą utrzymać dotychczasową wagę.

Warto pamiętać o tym, że suplementy diety zawierające chitosan i błonnik wykazują bardzo dużą skuteczność podczas odchudzania, jednak ich stosowanie nie przyniesie żadnych rezultatów, jeżeli nie będzie połączone z właściwą dietą.