Nadmierne łaknienie to jedna z głównych przyczyn problemów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Osoby, którym trudno powstrzymać się przed podjadaniem, często decydują się na korzystanie z suplementów diety ograniczających łaknienie. Warto zatem przekonać się, które spośród tego typu preparatów są najbardziej skuteczne.

Istotne znaczenie ma fakt, że wśród takich produktów znaczną część stanowią suplementy zawierające naturalne składniki, a przede wszystkim wyciągi roślinne, oleje i błonnik pokarmowy. Ich działanie polega przede wszystkim na oszukiwaniu mózgu, poprzez wysyłanie mu sygnałów o sytości, pomimo spożycia minimalnej ilości pożywania. Jednocześnie produkty ograniczające łaknienie wypełniają żołądek i regulują gospodarkę węglowodanową organizmu. Wśród szczególnie polecanych preparatów znalazły się Killa Ketones firmy Grande oraz Firestarter firmy Activlab. Do produkcji tych suplementów diety wykorzystano między innymi ketony malin, jagody acai i l-karinytnę. Pierwszy spośród tych produktów polecany jest w szczególności kobietom. Na liście skutecznych środków regulujących apetyt można odnaleźć jeszcze wiele produktów, dlatego każdy człowiek ma możliwość dobrania odpowiedniego dla siebie preparatu.

meat-569073_1280

Suplementy diety ograniczające apetyt mogą być stosowane zarówno przez osoby będące na dietach redukcyjnych, jak i przez tych, którym zależy na utrzymaniu dotychczasowej masy ciała, pomimo dużego apetytu. Warto zatem sięgać po nie wtedy, gdy łaknienie jest zwiększone, na przykład na skutek stresu.