Suplementy diety stosowane przez osoby dążące do redukcji masy ciała bądź utrzymania dotychczasowej wagi zawierają różne składniki. Można jednak wskazać pośród nich takie, które są najczęściej stosowane przez producentów tego typu suplementów.

W ostatnich latach bardzo popularnym składnikiem preparatów wspomagających odchudzanie stały się jagody acai. Owoce te rosną w lasach tropikalnych Ameryki Południowej i wyglądem przypominają zwykłe jagody. Stanowią cenne źródło witam, składników mineralnych i przeciwutleniaczy, dlatego są stosowane w licznych suplementach diety. Jagody te znajdują się w składzie między innymi Killa Ketones, spalacza tłuszczu firmy Grande. Produkt ten zawiera również inny składnik często występujący w preparatach wspomagających odchudzanie, czyli ketony malin. Maliny są cennym źródłem składników mineralnych i witamin z grupy B, dlatego ich rola w suplementach diety jest szczególna. Oprócz wspominanego już preparatu, ketony malin zawarte są w innych spalaczach tłuszczu. Suplementy wspomagające odchudzanie często zawierają także zieloną kawę. Przykładem może być spalacz tłuszczu marki Genomyx- Decimate Amplifed. Wśród innych często wykorzystywanych składników wymienić należy zieloną herbatę oraz kofeinę.

medications-342462_1280

Decydując się na stosowanie suplementów diety wspomagających odchudzanie warto zapoznać się z właściwościami znajdujących się w nich składników. W ten sposób można będzie wybrać preparat idealnie dostosowany do swoich potrzeb, co pozwoli na szybsze osiągnięcie zamierzonych rezultatów.