Wśród suplementów diety wspomagających odchudzanie znajdują się preparaty zawierające różne składniki. Aktualnie bardzo popularne są na przykład suplementy z zieloną herbatą.

Zielona herbata jest wykorzystywana w produktach wspomagających odchudzanie ze względu na zawarte w niej substancje. Wprawdzie nie doprowadzają one do natychmiastowej utraty nadmiernych kilogramów, jednak regularnie przyjmowanie wspomagają przemianę materii i ułatwiają spalenie nadmiernej tkanki tłuszczowej. W zielonej herbacie znajdują się między innymi galusana epigalokatekiny, czyli substancje wykazuję silne właściwości antyoksydacyjne. Wśród najskuteczniejszych preparatów wspomagających odchudzanie znajduje się wiele produktów zawierających w swoim składzie zieloną herbatę. Za najlepszy uznany został suplement marki TREC- L-Carnitine + Green Tea. Produkt ten zawiera nie tylko skoncentrowany ekstrakt z zielonej herbaty, lecz także płynną l-karnitynę. Połączenie tych dwóch składników sprawia, że suplement ten wyróżnia się tak wysoką skutecznością w walce z nadmiernymi kilogramami. Co bardzo ważne, składniki te mają postać łatwo przyswajalnych żelowych kapsułek. Na drugim miejscu najskuteczniejszych preparatów z tej kategorii znajduje się Zielona Herbata marki Olimp, natomiast na trzecim Green L-Carnitine firmy FITMAX.

tea-623796_1280

Należy pamiętać o tym, że zielona herbata wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, jednak stosowanie zawierających ją suplementów nie zastąpi właściwej diety. Preparaty te są wyłącznie środkiem wspomagającym odchudzanie.